VÍTÁME NOVÉ ČLENY

Volejbalový říjen plný volejbalových soutěží ...

20.10.2024

Měsíc říjen je sportovním vstupem do všech soutěží napříč kategoriemi. Kvalifikace U14, kvalifikace U16 a U18 okresních přeborů, utkání II. ligy, vstup dospělých soutěží a krajský přebor U16 v A skupině.

Tak začneme pěkně postupně ...

U14 MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

12.10. jsme pořádali v naší víceúčelové hale kvalifikaci krajského přeboru mladších žákyň. Vstoupili jsme do kvalifikace proti nejsilnějšímu soupeři, KOPŘIVNICI. Zbytečně jsme se lekli jejich kvalitního servisu a i když jsme ve druhém setu zlepšili naši hru, tak jsme podlehli 2:0. V. dalším zápase proti Vratimovu A jsme začali na stejné vlně a prohráli jsme první set jen se 12 body. Po tomto setu nastal zvrat a v dalších setech již jsme neztratili. Opory Tereza Hrtoňová a Karolína Vitásková začaly držet kvalitní servis a všichni jsme se radovali ze zlepšené hry. 2:1 výhra s Vratimovem A, 2:0 s Vratimovem B a 2:0 s Frýdlantem nám stačilo na 2. místo kvalifikace. Bohužel jsme byli na tom nejhůře z druhých míst z ostatních skupin, a tak se pokusíme bojovat na dalším turnaji o postup do A skupiny ze skupiny B.

Sestava: Vitásková K., Hrtoňová T., Jurášková T. (kapitánka), Novotná M., Mikešková A., Juřicová N., Lajgotová A., Nováková D., Sviteková L., Kovářová A., Skotnicová K.

Trenéři: Sonnek J., Sonnková Š.

17.10. Okresní přebor trojic se konal opět v naší víceúčelové hale a byli jsme v osmičlenné skupině velice úspěšní

VK Raškovice A - 1. místo

VK Raškovice B - 3. místo

VK Raškovice C - 5. místo

VK Raškovice D - 7. místo

sestavy najdete na našem webu:

U16 STARŠÍ ŽÁKYNĚ A

20.10. V neděli jsme hráli skupinu A v krajském přeboru starších žákyň. Sešli jsme se s těmi nejlepšími týmy v naší kategorii a od začátku turnaje to nebylo nic jednoduchého. Hned v prvním setu proti Ostravě jsme tahali za kratší konec. Druhý set jsme zabojovali a tahali se až do samotné koncovky, kde jsme nestačili na dobře podávajícího soupeře 0:2. Hned následujícího soupeře jsme měli porazit, ale na kdyby se nehraje. První set jsme prohráli a byla to škoda, protože jsme byli lepší, ale to někdy nestačí, když se začnou kupit chyby. I v následujícím setu jsme byli jasně lepší a vedli jsme ještě 18:8. Nakonec opět po šílených hrubkách jsme se ještě strachovali o vítězství, které jsme nakonec ubojovali 25:23. Tiebreak byl v režii soupeře. Poznámka trenéra: neumíme se radovat při vybojovaném míči a nemáme radost za ostatní, když položí balón, který třeba není krásný, ale je to bod jako bod!

Ve třetím utkání jsme nedali TJ Sokol FM A šanci a konečně jsme vyhráli 2:0 a zaslouženě. Ke čtvrtému zápasu jsme nastoupili proti Opavě. Jejich skvělý servis nás dostával do úzkých a když se k tomu přidaly nepřesnosti, byl to problém. V druhém setu jsme si vytvořili 6 bodový náskok, ale ani to nestačilo. Dnes nebyly nastaveny hlavy na to vyhrát a jít proti tomu naproti. Někdy se nedaří a my musíme skousnout porážku a vrátit se ještě lépe připraveni. Padáme do B skupiny se 4 body a se 4. místem v kraji! To není zlé.

Sestava: Novotná B., Skotnicová D., Kovářová E., Dudková B., Hendrychová L., Zajacová N., Niezsporková Š., Hrtoňová T., Vitásková K.

Trenéři: Sonnek Jan, Sonnková Š.

U16 STARŠÍ ŽÁKYNĚ B a C

19.10. se v naší hale pořádala kvalifikace okresního přeboru starších žákyň. My jsme postavili dva týmy.

U16 Raškovice B

0:2 Kozlovice

0:2 Metylovice

0:2 Frýdlant A

0:2 Frýdlant B

1:1 Raškovice C

Ve složení: Mynářová, Zápotocká, Ševčíková, Vlk, Carbol, Dorociaková, Pantlíková, Tománková

Trenéři: Hlisnikovský V., Dorociak D.

Tento tým spolu odehrál první turnaj pod vedením nového trenéra V. Hlisnikovského. Je škoda, že některé sety nedotáhli úplně do vítězného konce i když na to měli. Týmu chyběl pohyb a hlad sežrat míč, tak aby nespadl na zem. Pokud by tam ta snaha byla, tak věřím, že by to dopadlo úplně jinak. Budeme tento tým sledovat a věřím, že se v sezóně budou každým turnajem jenom zlepšovat.

U16 Raškovice C

2:0 Kozlovice

1:1 Frýdlant B

1:1 Raškovice B

Tento tým je složen z hráček U14 a hráček U16. Na tento konkrétní turnaj byly původně nominované holky, které ale z různých důvodu nemohly hrát. A tak zaskakovaly naše nejmladší a nemenší naděje ročníku 2013 a k nim holky Agi a Sára ročníku 2011. Holky překvapily a kdyby zvládly koncovku jednoho zápasu mohli jsme se nakonec radovat i z 3. místa, ale bohužel nakonec to stačilo jen na 4. místo.

V sestavě:

Mikešková A, Vitásková R., Novotná M., Diasová A., Gavlasová S., Lisniková H.,, Kovářová A., Sviteková L.

U18 KADETKY A

Kadetky mají za sebou 4 kola II. ligy, dohromady 8 utkání. Vstup do sezóny měli famózní, když hned na úvod získaly 6 bodů. Poté následovaly dvě kruté porážky na domácí půdě s VAM Olomouc, kdy se nedařilo v koncovkách i přes vybojované náskoky v setech. Především příjem a podání byly činnosti, které byly na vyšší úrovni u hostujícího týmu.

Následovaly dva pětisetové zápasy na půdě Opavy, kde nechaly obě družstva úplně všechno. Naše holky se radovaly 2x 3:2 a tyto 4 body byly velmi cenné do tabulky, především, když se odváží z hostujícího hřiště.

Posledním dvojutkáním v dosavadním průběhu II. ligy bylo s celkem Svitavy. Nádherné utkání plné zvratů, ale pro naše holky jen s jedním bodem. Věřím, že většina holek musela tento zápas oplakat, protože body byly blízko proti velmi kvalitnímu soupeři. Opět je veliká škoda, že se nepovedlo lépe odpřihrávat a naopak zatlačit na servisu. V setech, kde se nám tyto herní činnosti zlepšili, tak i tým byl lepší.

V sestavě:

Bonková E., Ožanová V., Hosnedlová A., Žárská V., Bonková S., Novotná B., Kovářová E., Dudková B., Škarabellová K., Václavková K., Pavlů M., Lisniková H., Pánková Š.

Trenéři: Sonnková Š., Novotný S.

U18 KADETKY B

13.10 se v naší víceúčelové hale konala okresní kvalifikace okresního přeboru U20. Do tohoto turnaje jsme přihlásili hráčky, které si tolik nazahrají v II. lize nebo se potřebují vyhrát na KP U16. Hned první utkání jsme začali proti Janovicím, které hrají i ženský okresní přebor. Hned na úvod jsme vyhráli set a věřili jsme si, že na to máme i v dalších setech. Bohužel se nám nepodařilo navázat na úvodní skvělou hru a 1:2 prohra dost mrzela. V druhém utkání jsme hráli proti celku TJ Nový Jičín a vyhráli jsme 3:0.

Sestava: Hendrychová L., Zajacová N., Hosnedlová A., Václavková A., Žárská v., Niezsporková Š., Skotnicová D., Mikešková J., Zápotocká A., Lisniková H.

Trenéři: Sonnková Š., Sonnek J.