Úspěšná kvalifikace pro kategorii U16 v krajském přeboru MSK

05.10.2024

V neděli 29.9. jsme odstartovali sezónu starších žaček v domácím prostředí kvalifikací krajského přeboru U16. Skupina byla šestičlenná, a tak nás čekal opravdu náročný den pěti zápasů. Náš cíl před turnajem bylo vyhrát skupinu, což holky mohlo částečně svazovat. Nicméně po dvou tiebreacích, které jsme zvládli proti silnějším soupeřům jsme náš cíl splnili a radovali jsme se z vítězství v kvalifikační skupině.

SESTAVA:

Trenéři: Jan Sonnek, Šárka Sonnková

Hráči: Dori Skotnicová (kapitánka), Novotná B., Kovářová E., Dudková B., Hendrychová L., Zajacová N., Mecová M., Gavlasová S., Binderová M., Šigutová E., Hrtoňová T.

ČTVRTEK - SOBOTA

Ve čtvrtek po tréninku jsme zjistili, že je na zápas 7 hráček. Pro trenéry je tohle noční můra, když se podívá na omluvenky, které nejsou diskutovány na tréninku a zjišťuje to později. Bohužel jsme měli holky zraněné a s tím se nedá nic dělat, ale potom byly některé hráčky z jiných důvodů mimo hru. A tak jsme ještě v 20:00 sháněli hráčky z VK Raškovice B, zda by s námi hrály a naštěstí se nám povedlo tyto hráčky motivovat k účasti a již v pátek s námi trénovaly na předzápasovém tréninku.

V sobotu přišla velmi dobrá zpráva, když naše hlavní smečařka oznámila, že se vrací do sestavy po zranění. Eliška Kovářová byla připravena, protože tvrdě trénovala po celou dobu jejího zranění, a tak jsme věřili, že to začíná vypadat dobře.

NEDĚLE

V neděli jsme byli přichystání takřka v plné sestavě, kromě zraněné K. Vitáskové. A hned jsme začali jasným a povinným vítězstvím proti mladším žačkám TJ SOKOL FM C (2:0).

Hned druhé utkání se víceméně hrálo o první místo ve skupině s Novým Jičínem A. V úvodním setu jsme tahali za kratší provaz. Nebyli jsme ve hře a neútočili jsme s takovým zaujetím a nadšením jako na tréninku. A set nám utekl 23:25. Nicméně v závěru jsme dotáhli 8 bodové manko, a tak jsem věřili, že se to zlepší. Hned v druhém setu jsme vyhráli s převahou a tiebreak byl opět dramatický. Nicméně v závěru jsme odskočili a uhráli si důležité vítězství (2:1).

Třetí a čtvrté utkání bylo proti celkům Frýdlantu B a Orlové o dávání šanci hráčkám z lavičky. Vyhráli jsme 2:0 a 2:0 a byli jsme na vítězné vlně do posledního rozhodujícího zápasu s VS Ostrava.

Utkání s VS Ostrava bylo důležité už jen kvůli faktu, že Ostrava vzala set Novému Jičínu. Věděli jsem z posledních z přípravných turnajů, že poslední zápasy již nehrajeme úplně svoji hru, ale holky překvapily a první set Ostravu přehrály rozdílem třídy. Nicméně, jak to tak bývá, tak uspokojení z výhry nás vrátilo zpátky na zem a my jsme nepochopitelně nebyli schopni přehrát servis na druhou stranu, smečovali jsme do outu a padaly nám snad všechny míče, které přešly na druhou stranu. Nakonec jsme museli do tiebreaku, který jsme naštěstí vyhráli 15:2.

VÍTĚZSTVÍ V TURNAJI JE SKVĚLÝM VÝSLEDKEM DO ZAČÁTKU SOUTĚŽE A VÝSLEDKY  ZDE

HODNOCENÍ TRENÉRA:
Výsledek je pro vstup do sezóny velmi kvalitní. Hráčky ví na čem musí zapracovat a budeme na tréninku makat, tak abychom se zlepšovali po celou sezónu. Příště se potkáme v Áčkové skupině s týmy, které velmi dobře známe a nebude to zadarmo. Nicméně si myslím, že máme šanci uspět i tam. Když se budeme spoléhat na naši hru a nebudeme čekat na soupeře, co s námi vymyslí máme slušnou šanci se v horní skupině udržet. Také nám musí držet zdraví, protože začátek sezóny nás nechytl zrovna ve zdraví. Holkám gratuluji k úspěchu a věřím, že se neuspokojí a budou se nadále zlepšovat.