REKORDNÍCH 76 TÝMŮ na Malé Ceně Beskyd 2024

30.06.2024

O víkendu 15. - 16. 6. se konal opět jeden z největších mládežnických turnajů v České republice v Raškovicích MALÁ CENA BESKYD. V letošním roce jsme nově hráli na 10 kurtech z různým povrchem. Klasicky jsme využili 5 antukových kurtů v našem areálu v Raškovicích, dále jsem využili dva kurty s umělým povrchem na hřištích na Pražmě a v Raškovicích a 3 kurty v hale. Byla to opravdu jízda, proto článek dočtěte až dokonce.

SOBOTA

U14 MLADŠÍ ŽAČKY

Turnaj mladších žákyň probíhal v hale na třech kurtech, kde se zúčastnilo 12 týmů z Moravy a Slezska. Turnaj řídila Veronika Rajnochová a po celou dobu turnaje nemusela řešit žádné stížnosti nebo problémy. Do tohoto turnaje jsme přihlásili 3 Raškovické týmy A (Top tým složený z holek, které v příštím roce budou tvořit kostru starších žaček), B (převážně ročník 2012 doplněný ročníkem 2011) a C (holky, které spolu budou hrát příští rok starší žákyně). Do bojů o medaile postoupil jen tým Raškovice A, který nakonec získal 4. místo a tým Raškovice B postoupil do čtvrtfinále. Z vítězství se radoval NOVÝ JIČÍN A, před Polankou na 2. místě a na 3. místě skončil tým UP Olomouc, který porazil v tiebreaku naše holky 2:1.

U14 MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci hráli hned vedle haly na rozpáleném umělém povrchu na sluníčku. Poprali se s těmito podmínkami znamenitě. Do turnaje se přihlásilo 6 družstev z toho družstvo TROUBKY, které přijelo až z jihu Moravy. Kluci předváděli krásný volejbal bez přítomnosti Raškovického týmu a z celkového vítězství se radovalo družstvo RED VOLLEY, které porazilo ve finále TROUBKY.. Na třetím místě skončil GREEN VOLLEY a čtvrté místo získalo družstvo VOLEJBAL OSTRAVA.

U16 STARŠÍ ŽAČKY

Souběžně se s těmito turnaji konal na 5 antukových kurtech další turnaj kategorie STARŠÍ ŽÁKYNĚ. V areálu antukových kurtů v Raškovicích a na hřišti na Pražmě se dostavilo 21 týmů z celé Moravy a dokonce i Vysočiny: Třebíč, Olomouc, Vsetín, Přerov, Kroměříž, Ostrava a další. Do turnaje jsme nominovali také 2 týmy starších žákyň Raškovické volejbalu. Za krásného počasí se finále hrálo až v 18:00, takže jsme viděli nespočet krásných volejbalových utkání. Mezi nejlepších osm týmů bohužel nepostoupil žádný z Raškovických týmů, kdy v osmifinále vypadly Raškovice B z Přerovem na poměr míčů. Z vítězství se nakonec radovaly hráčky z UP Olomouc, kdy ve finále předvedly krásné utkání s TJ Ostravou. Na 3. místě skončil TJ Sokol FM A a na 4. místě Kopřivnice.

U16 STARŠÍ ŽÁCI

Na antukových kurtech byl připraven i turnaj pro starší žáky, kteří hráli taktéž na antukových kurtech jako holky. Do turnaje se přihlásilo hned 5 týmů (Blue volley A,B, Red volley, Volejbal Ostrava a VK Ostrava). Na tomto turnaji jsme opět neměli zástupce z Raškovického volejbalu. Turnaj ovládlo družstvo Volejbal Ostrava, 2.místo získal tým VK Ostrava, 3. místo Red volley a na 4. místě se umístilo družstvo Blue volley A. Pětici týmů uzavřelo družstvo Blue volley B.

SHRNUTÍ

První den přinesl 4 turnaje na 3 místech, 44 týmů, asi 50 pořadatelů a 5 Raškovických týmů.

NEDĚLE

A opět změna. Hned v sobotu večer zasedla rada turnaje a rozhodla, že následující den budeme hrát v halách, protože má pršet. Věděli jsme, že má být zase spousty týmů, protože každý chce hrát a nesedět doma. Náš organizační štáb chtěl umožnit všem týmům se na turnaj dostavit a tak odsouhlasil 3. místa na kterých se budou opět jednotlivé turnaje hrát. Haly Raškovice, Morávka a Dobrá byly připraveny hned ráno ke hře a tak jsme mohli v 9:00 odstartovat první utkání.

U18 KADETKY

V Raškovické hale se odehrával turnaj kadetek. Na třech kurtech se odehrálo nespočet krásných utkání 11 týmů. Do čtvrtfinále se nám povedlo postoupit pouze s jedním týmem, který byl složen z holek ročníku 2008 a 2009. Tento tým nakonec podlehl finalistkám z TJ Ostrava 2:0. Druhým týmem byly starší žákyně převážně ročníku 2010 doplněné holkami ročníku 2009.

Ve finále se potkaly dva Ostravské týmy. Po strhující podívané nakonec 1. místo získala TJ Ostrava A, 2. místo TJ Ostrava B, 3. místo Nový Jičín a 4. místo Sokol FM kad.

U20 + U22 JUNIORKY

V hale na Morávce se odehrávala jedna skupina této kategorie a v hale v Raškovicích ta druhá. Celkově se přihlásilo 10 družstev a hlavním tahákem byly družstva KP BRNO, ŠANTOVKA UP OLOMOUC A TJ SOKOL FM A. V turnaji hrály také naše juniorky ročníku 2004 a mladší, které v letošním roce hrály OP ženy. Ve své skupině se vůbec neztratily. Jen těsně prohrály s favoritem z Olomouce, remizovaly se Vsetínem, s Ostravou a svedly krásný boj proti finalistkám z Frýdku - Místku. Během turnaje se postupně ukazovalo, že finále bude čistě extraligové. Týmy ze Šumperka, Valašského Meziříčí nebo Janovic nepostoupili ze skupiny. Ve finále si nakonec tým KP BRNO dokráčel pro tížený titul a na druhém místě Frýdek - Místek sledoval radost soupeře po prohraném tiebreaku. N 3. místě skončila ŠANTOVKA OLOMOUC UP a 4. místo obsadil TJ SOkol Fm B.

U18 + U20 + U22 JUNIOŘI A KADETI

Posledním turnajem byli junioři, kteří hráli v hale DOBRÁ. Zde jsme měli obsazení několik našich odchovanců. Za VK Ostrava hrál Martin Sonnek, za Red volley Dominik Dorociak, za Green volley U18 Matěj Kohut a za Green volley U20 Tomáš Garba. Nejšťastnjěším z těchto hráčů byl Martin Sonnek, který s týmem VK Ostrava slavil 1. místo z Malé Ceny Beskyd, když ve finále porazili Lokomotive Lukačevo. Na 3. místě skončil Green volley U18 a 4. místo zbylo na Green volley U20. Na turnaji bylo přihlášeno 11 družstev.

SHRNUTÍ

Tento den se zapíše do historie Malé ceny Beskyd, protože se hrálo ve třech různých tělocvičnách, což se nikdy nestalo. Konaly se 3 turnaje, na 15 km cesty, pomáhalo na 50 pořadatelů a servis byl připraven pro 32 týmů.

PODĚKOVÁNÍ

OBROVSKÉ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ MANŽELŮM Šárce a Zbyňkovi SONNKOVÝM,

KTEŘÍ DOKÁZALI V RAŠKOVICÍCH NA PRVNÍ POHLED NEMOŽNÉ.

ZORGANIZOVALI KE SPOKOJENOSTI VĚTŠINY PŘIHLÁŠENÝCH TÝMŮ TURNAJ MALÉ CENY BESKYD V 7 KATEGORIÍCH PRO 76 TÝMŮ Z CELÉ MORAVY A SLEZSKA.

Další poděkování míří všem organizátorům, kteří byli přítomni a bez kterých by se nikdy takovéto množství týmů na MALÉ CENĚ BESKYD NEPODAŘILO zorganizovat.

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem týmům, kteří se zúčastnili a kteří věří v kvalitě našeho turnaje.

Věříme, že si všichni zapsali do kalendáře, že třetí týden v červnu patří VOLEJBALU V RAŠKOVICÍCH a my se budeme těšit na další MALOU CENU BESKDYD v roce 2025.