BÍLOVEC CUP 2024: Naše hráčky se účastnily mezinárodního turnaje U16 a ve skupině si zahrály se Žilinou a mohly pozorovat Belgické Brugge

19.05.2024

V sobotu a v neděli se vybraná 12 hráček účastnila velmi ceněného a prestižního turnaje v Bílovci.

SOBOTA - SKUPINY

LVI PRAHA

V sobotu jsme začínali turnaj s týmem LVI PRAHA. Od první výměny jsme věděli, že to bude těžké utkání. Nastoupili jsme odhodlaně a dobrým servisem jsme si udělali náskok. Po celý zápas jsme byli méně chybující tým. V prvním setu jsme dokonce bodovali v neuvěřitelných 18 případech a náš útok i podání byl na velice vysoké úrovni. Vstup do turnaje jsme měli skvělý a brali jsme výhru 2:0.

LETOHRAD

I tento soupeř byl těžký, ale hratelný. Bohužel jsme nenavázali na náš výkon z předchozího zápasu. Přestože jsme se v koncovce dotáhli na 21:21 a věřili jsme v otočku, tak zkažený servis v koncovce rozhodl o prohře. V druhém setu jsme již nedostali tolik šancí k výhře a k nedokonalému servisu se nám přidal špatný příjem. Byli jsme všude o krok později a tak jsme prohráli 0:2

KCM HRADEC .- KRÁLOVÉ

Utkání proti výběru Královo - Hradeckého kraje byla zkouška pro všechny hráčky. Myslím si, že se nám zápas povedl, ale soupeř byl prostě nad naše síly. Jejich útok byl rozmanitější a hlavně důraznější. Nicméně i náš útok nepostrádal kreativitu, když jsme měli přihráno za 1. Bohužel nejhorší činnost - příjem byl naší zkázou. Bez příjmu není útoku a pokud to neplatilo, tolik v prvním setu, tak v druhém na 100%. Prohra 0:2

ŽILINA A

Pozdější finalista turnaje. Znovu jsme hráli nad naše možnosti a v prvním setu jsme dokonce vedli i v koncovce. Bohužel i v tomto případě jsme prohráli tím, že jsme v závěru nedali 2x servis. Druhý set již byl jen formalita. Nicméně viděli jsme mnoho pozitivního z naší strany. Především naše opory Kamila a Bára byly na útoku nezastavitelné. 0:2

METEOR PRAHA

Páté a poslední utkání dne. Únava, 19h večer, dusno v hale a pouť v Raškovicích to byly faktory proč se to nepovedlo. Navíc se nám v průběhu zranila hlavní nahrávačka Kája. Nicméně jsme bojovali a v zápase jsme byli jasně lepší. První set byl v naší režii a dlouho to vypadalo, že i druhý set nebude výjimkou. Bohužel nás Praha přetlačila a v tiebreaku to chtěla více. Více se radovaly a UŽÍVALY SI VOLEJBALU. My už jsme se viděli na cestě zpět a prohra  13:15 byla opravdu krutá. 1:2

NEDĚLE A BOJ O 13. - 16. místo

NOVÝ JIČÍN

Už jen když naše holky zjistily, že hrají s Novým Jičínem už bylo po zápase. Ne, že bychom nebojovali, ale v hlavách jsme nebyli správně nastaveni. V zápase jsme tahali za kratší konec a Nový Jičín nás porážel především útokem levoruké Elišky z hlavního kůlu a úlivkami, které jsme neuměli sbírat. 0:2

VYŠKOV - BOJ O 15. MÍSTO

Na turnaji jsme vyhráli první zápas a tak ukončení výhrou v posledním zápasem by to bylo dosti symbolické. Tento krok se nám povedl po bojovné hře našich hráček. V únavě se dokázaly vzchopit v závěru turnaje a dobrou kombinační hrou jsme tým z Vyškova porazili 2:1.

15. MÍSTO V SESTAVĚ:

2009 - TAMARA A KAMILA NAJI HMOODOVÉ, JOLANA BÁRTKOVÁ, KÁJA ŠKARABELLOVÁ, JULIE MIKEŠKOVÁ, STELA BONKOVÁ, ANEŽKA ZÁPOTOCKÁ, MARKÉTA PAVLŮ

2010 - BEATA DUDKOVÁ, DOROTA SKOTNICOVÁ, BARBORA NOVOTNÁ,

2011 - NICOL ZAJACOVÁ, LUCIE HENDRYCHOVÁ

TRENÉŘI: SONNKOVÁ Š., IVÁNKOVÁ B., SONNEK J.

Během turnaje jsme již zkoušeli nový tým, který bude hrát v příštím roce starší žákyně složený především z hráček 2010 a 2011

Gratulujeme hráčkám za vzornou reprezentaci klubu a rodičům za umožnění startu hráček na turnaji. Jsme rádi, že někteří rodiče se byli podívat na své dcery.